5 najlepších aplikácií pre učenie sa cudzieho jazyka
Naučiť sa nový cudzí jazyk či už je to Angličtina, Nemčina, alebo Čínština, nie je ľahká výzva. Zatiaľ čo jazykový inštruktor môže byť nenahraditeľný, mobilné aplikácie na výučbu jazykov sa stávajú čoraz populárnejšie. V porovnaní s webstránkami, aplikácie ponúkajú viac interaktívny zážitok pre učenie sa cudzieho jazyka.
Následujúce aplikácie patria medzi najviac populárne:
1. Duolingo
Duolingo je veľmi úspešná mobilná aplikácia ktorá spája hernú mechaniku a motivačné procesy s výučbou jazyka. Vhodná pre začiatočníkov a podporuje množstvo jazykov. Vďaka tomu vám bude učenie sa pripadať ako hra, ktorá vás motivuje a posúva ďalej. Podľa niektorých zdrojov túto aplikáciu využíva momentálne už 300 miliónov užívateľov.
Táto aplikácia je na stiahnutie zadarmo s možnosťou zakúpenia Duolingo Plus za 10,49 €, ktoré je bez reklám a odomkne nové lekcie.
2. Rosetta Stone
Rosetta Stone je líderom vo výučbe jazykov už 25 rokov. Nie je preto divu, že má aj mobilnú aplikáciu. Vyberte si z 24 jazykov a začnite sa učiť základy. Vypočujte si slová a zopakujte ich, potom priraďte fotografie k frázam.
Svoj postup môžete ľahko skontrolovať pomocou správnych odpovedí vo výslovnosti, slovníku a gramatike. Rosetta Stone je vzdelávací nástroj založený na modeli predplatného, ale môžete si vyskúšať prvú lekciu zadarmo, aby ste zistili, či sa vám to páči. Ak to myslíte s učením sa nového jazyka vážne, potom je Rosetta Stone vynikajúcou voľbou.
3. Memrise
Pri učení sa nového jazyka sú veľmi užitočné pomocné kartičky na pamätanie si slov a slovných spojení. Ak aj vy radi používate mnemonické pomôcky, určite si Memrise obľúbite. Memrise využíva podobnú metodiku. Pri učení vás budú sprevádzať napríklad vizuálne pomôckya tipy na zapamätanie si slov.
Memrise má priateľské rozhranie, ktoré je povzbudivé a atraktívne. Ak máte záujem o rozšírenie svojich nových jazykových znalostí, pozrite sa na Memrise Pro, ktorý ponúka hry, čety a režim offline na učenie sa na cestách.
4. HelloTalk
HelloTalk sa zameriava na uľahčenie precvičovania hovorovej časti cudzích jazykov a odbúravanie stresu z konverzácií v reálnom živote. Táto aplikácia umožnuje nadviazať kontakt s ľudmi ktorých rodnou rečou je angličtina, alebo iné cudzie jazyky. Vďaka užívateľskému rozhraniu ktoré pripomína četovaciu aplikáciu vám to bude pripadať ako by ste iba neformálne konverzovali s kamarátom zo zahraničia.
Užitočnou funkciu určite bude možnosť prekladať vety priamo v konverzácií, vďaka čomu nebudete mať problém rozumieť a vyjadriť sa v cudzom jazyku.
Zaujímavou funkciou tohto konceptu je, že výmenou tak isto budete môcť niekomu pomôcť zlepšiť slovenčinu a možno nadviažete nové cezhraničné priateľstvá.
5. Babbel
Babbel je služba fungujúca na forme predplatného, založená v roku 2008. Podľa spoločnosti LinguaLift ide o podobnú službu ako Duolingo. Bezplatná verzia má k dispozícii 40 lekcií a nevyžaduje, aby ste investovali žiadne peniaze.
Každá z lekcií začína sekvenčnou výučbou slovnej zásoby pomocou obrázkov. Kurzy sú šité na mieru a prispôsobené úrovni študentov.
Ak ste sa začali učiť jazyk a prestali, Babbel vám pomôže zistiť, kde ste začali.