10 užitočných hackov pre smart život s mobilným telefónom
Život bez mobilného telefónu je v dnešnej dobe pre väčšinu z nás priam nepredstaviteľný, pre niekoho ide doslova o nevyhnutnosť. Musíme priznať, že smartfóny nám dnes uľahčujú život v mnohých oblastiach. Okrem telefonovania či surfovania na internete však dokážu byť užitočné aj v situáciách, kde by ste to nečakali. Prinášame vám pár tipov, ako žiť s múdrymi telefónmi ešte o niečo viac „smart“.
1. Plastové vrecúško ako bezpečná ochrana nielen pri varení
Ruku na srdce- dnes už málokto používa kuchárske knihy. Nie je nič jednoduchšie, ako zadať recept na jedlo, ktorým sa chystáte ohúriť svojich hostí, do vyhľadávača a veselo sa môžete pustiť do prípravy. Má to však jednu nevýhodu: špinavé ruky! Aby ste displej telefónu ochránili pred špinou, ale aj prachom a inými nečistotami, vložte ho do plastového obalu či fólie. A môžete spokojne „listovať“, teda scrollovať po obrazovke bez toho, aby ste ju ušpinili.
Vedeli ste? Mobilné telefóny obsahujú omnoho viac baktérií ako toaletná kefa. Dokonca niektoré štúdie ukázali, že množstvo baktérií, ktoré sa nachádzajú na obrazovkách mobilných telefónov je 20 až 30-krát vyššie ako na záchodovej mise! Nezabudnite preto na pravidelné čistenie obrazovky, obalu, ako aj portu /na nabíjanie/.
2. Hotovosť či karta vždy poruke
Ak sa chystáte na festival, tento trik sa vám určite zíde. Peniaze a dôležité doklady /postačí pravdepodobne iba občiansky preukaz/ diskrétne vsuňte do puzdra na telefón. Budete ho tak mať stále pri sebe a po ruke.
3. Urýchlite nabíjanie
Pokiaľ potrebujete, aby sa váš telefón nabil rýchlejšie, prepnite ho do letového režimu. Váš telefón totiž spotrebuje podstatne viac batérie, keď sa snaží vyhľadať mobilnú sieť.
TIP: Ak neočakávate žiadne telefonické hovory, po nabití nechajte telefón ešte na nejakú dobu v režime „v lietadle“. Takýto technologický detox nie je nikdy zlý.
4. Skontrolujte diaľkové ovládače
Vedeli ste, že kameru smartfónu môžete použiť na detekciu infračervených signálov diaľkového ovládača? Ako na to: Nasmerujte koniec ovládača na objektív fotoaparátu v mobile a stlačte tlačidlá na diaľkovom ovládači. Ak ovládač funguje, bude vysielať infračervené svetlo, ktoré bude viditeľné na obrazovke smartfónu.
5. Jednoduchá manipulácia aj v zime
Nie je potrebné kupovať špeciálne rukavice pre smartfóny. Kus hliníkovej fólie je všetko, čo potrebujete. Pre čo najpresnejšiu manipuláciu a prácu s displejom použite nasledujúci trik: na hrot ceruzky pripevnite alumíniovú fóliu (alobal). Hotovo! Pokiaľ nemáte k dispozícii ceruzku, omotajte si fóliu priamo na prst.
6. Zachráňte poškodenú nabíjačku – pružinkou z pera
Najjednoduchší spôsob ochrany poškodených nabíjačiek je pomocou obyčajnej pružiny. Opatrne ju ohnite a dostatočne ju rozšírte, aby sa zmestila okolo hlavy nabíjačky. Zatlačte ju naspäť na požadovanú veľkosť, až kým sa drôtik pohodlne neomotá okolo šnúry.
7. Jasnejšie fotografie
Požičajte si od priateľa druhý telefón a za pomoci baterky /flashlight/ docielite extra osvetlenie pre ešte dokonalejšie fotografie.
8. Čistejší zvuk
Pri natáčaní videa zakryte mikrofón, aby bol výsledný zvuk čistejší, keď ho budete pozerať. Pomôže to eliminovať nepríjemný zvuk a možno pomôže tlmiť prípadné výkriky, ktoré v konečnom výsledku môžu vyzerať smiešne.
9. Improvizovaný držiak
Ak nutne potrebujete používať Waze, Google maps alebo navigáciu priamo v smartfóne a nemáte držiak na mobil, prevlečte obyčajnú gumičku cez prívod vzduchu a jednoducho k nej pripojte telefón.
10. Tip na záver: nočná lampa
Príjemné nočné osvetlenie vďaka svojmu smartfónu dosiahnete tak, že pred baterku položíte fľašu s vodou, ktorá rozptýli svetlo do vašej miestnosti.